Nowy dowód osobisty 2021

Od 2 sierpnia 2021 weszły w życie nowe dowody osobiste z odciskami palców i własnoręcznym podpisem. Tym samym zniknęła możliwość wyrobienia dowodu osobistego drogą elektroniczną przez ePUAP, jak to było do tej pory. A skąd takie zmiany? Możecie przeczytać na www.gov.pl

Składanie online wniosku o dowód osobisty będzie możliwe wyłącznie w przypadku dokumentu dla dzieci do 12 roku życia. Od nich odciski palców nie będą pobierane.

Wydanie dowodu osobistego – w urzędzie w Poznaniu »

DOWÓD OSOBISTY – INFORMACJE OGÓLNE »

W związku z trwającą epidemią UM Poznania prowadzi bezpośrednią obsługę TYLKO klientów UMÓWIONYCH. Jeśli nie umówisz się na wizytę nie będą mogli Cię obsłużyć!

Możesz to zrobić: przez Internet (kalendarz) lub dzwoniąc do POZnan Kontakt pod nr 61 646 33 44.

Wypełnij wniosek, następnie wydrukuj go obustronnie na kartce A4 i podpisz. Pamiętaj, że osoby, które ukończyły 5 rok życia, muszą być obecne w urzędzie, podczas składania wniosku o dowód dla nich. Do wniosku dołącz aktualne kolorowe zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich 6 miesięcy, o wymiarach 35x45mm, w pozycji na wprost.

Złożenie wniosku i odbiór dowodu osobistego, możesz dokonać tylko w naszej lokalizacji przy ul. Libelta 16/20 oraz przy ul. 28 czerwca 1956r. nr 404 (sala obsługi, parter) w Poznaniu, po wcześniejszym umówieniu wizyty.

Zdjęcia do dokumentów – biometryczne

Aktualna cena za wykonanie zdjęć biometrycznych – komplet (8 szt + wersja elektroniczna na maila) to koszt 40 złotych. Można płacić gotówką lub kartą, wystawiam paragon, paragon z NIP lub fakturę. Proszę o tel. 505 159 657 w celu umówienia wizyty.